Almanya’da İngiltere Özlemi

Her pazar günü kendine verilen sözler gibi, bu pazar günü de bugün için(7.11.16-pazartesi) yeni sözler verildi, yeni planlar tasarlandı. Bu pazartesi gerçekten ders çalışmaya, Almanca çalışmaya başlayacağım. Dersten sonra eve gelir, evi toparlar, mis gibi derse otururum. Bir güzel odaklandım mı ooo bir sürü de saat var ders çalışacak. Oldu bu iş!

Yemezler güzelim dedi bana yine bugünkü pazartesi ve güzel oyunlarını oynadı kader. Her neyse sosyalleştik, içtik güzelleştik diyelim; bardağa dolu tarafından bakalım. Fena mı oldu İngiltere özlendi, “acaba İngiltere’ye mi gitsem lan?” fikirleri yeşerdi, yeniden can buldu bir iki saatliğine olsa da.

Bütün bunlar nasıl oldu tabii onu bir anlatmak lazım başından. Önce international ofisten bir mail geliyor: Mannheim belediye başkanı diyelim her sene international öğrenciler için bir etkinlik düzenliyormuş. Ben de kayıt yaptırdım ama kendime verdiğim bir sürü söz vardı ve onları yapmam gerekiyordu derken öğle saatlerinde derse giderken vazgeçtim. Ama bizim çocuklar(Mert&Gökberk-sıra onlara da gelecek anlatmak için-) gidiyormuş diye ben de gideyim dedim. Alte Feuerwache’de (fotoğraftaki güzel binacık) gerçekleşen etkinliğe gittik. Mannheim’ın reklamını yaptılar genel olarak tabii, bir de birkaç işte international kaynaşma oyunları. En çok heveslendiğim çekiliş partı oldu bunlara ek olarak ama benim şans bana yine gülmedi maalesef. 20160922_145241

Olsun bir şekilde İngiliz sıcakkanlı, tatlı mı tatlı Imogen ve Olivia’yla tanıştık. Uzun uzun sohbet ettik, onlar konuştu biz dinledik. Üçümüz de aşık olduk ve etkinlik bizim için bitti. Ben İngiltere’yi özledim ki Imogen Dorset’liymiş; Beachy Head muhabbeti bile yaptık derken benim anılar depreşti, İngiliz aksanına karıştı gitti. Yeni insanlarla tanışmak güzel, yeni sıcakkanlı insanlarla..

 

20140830_130953

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s